"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 29-iyun
1999-yil: Andijon viloyatida Xo'jaobod yer osti gaz omborining tantanali ochilish marosimi bo'lib o'tdi.
2002-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSH Kongressi vakillar Palatasining qurolli kuchlari bo'yicha Qo'mitasidagi rivojlanish va harbiy tadqiqotlar bo'yicha kichik qo'mita raisi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
2016-yil: O'zbekiston Prezidentiga Polsha, Vengriya, Qozog'iston, Tojikiston, Janubiy Koreya va Afg'oniston elchilari ishonch yorliqlarini topshirdi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Mirzo Ulug'bek tumanidagi "Krantas Group" zavodiga tashrif buyurib, qurilish uchun maxsus texnika ishlab chiqaruvchi korxonalar faoliyati bilan tanishdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Toshkent shahrining Olmazor tumaniga tashrif buyurib, "Ibrohim ota" mahallasida amalga oshirilayotgan qurilish va obodonlashtirish ishlari bilan tanishdi.
O'zbekiston Prezidenti raisligida Toshkent shahri va tumanlari hokimlari, mutasaddi rahbarlar ishtirokida yig'ilish o'tkazildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisini tavallud kuni bilan samimiy qutladi.