May 04, 2025. 02:38 • 51 soniya
2010-yil: O'zbekiston Prezidenti Jahon bojxona tashkiloti Bosh kotibi va Janubiy Koreya strategiya va moliya vazirini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Hindistonning Rajaston va Uttar-Pradesh shtatlarida yuz bergan kuchli qum bo'roni oqibatida ko'plab insonlar halok bo'lgani munosabati bilan Hindiston Prezidentiga chuqur hamdardlik bildirdi, jarohatlanganlarning tezroq sog'ayishini tiladi.
O'zbekiston Prezidenti Qozog'iston Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti yoqilg'i-energetika tarmog'ida samaradorlikni oshirish, energiya sarfini optimallashtirish masalalari yuzasidan yig'ilish o'tkazdi.
O'zbekiston va Qirg'iziston Prezidentlari o'rtasida telefon orqali muloqot bo'lib o'tdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Tojikiston Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Belarus Prezidenti bilan o'tkazgan telefon orqali muloqotida qo'shma kooperatsiya loyihalarini jadallashtirish va savdo munosabatlarining sur'atini ta'minlash masalalari ko'rib chiqildi.