"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 9-avgust
1995-yil: O'zbekiston Oliy Majlisi Raisi Shveysariya tashqi ishlar federal departamenti rahbari bilan uchrashdi.
1996-yil: O'zbekiston Prezidenti Rossiya Prezidentining lavozimga kirishish tantanali marosimida ishtirok etdi.
2002-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSH Qurolli Kuchlari shtab boshliqlari birlashgan qo'mitasi raisining o'rinbosarini qabul qildi.
2006-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSH Davlat kotibi yordamchisini qabul qildi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida Toshkentda o'tgan 7 oyi mobaynida mamlakatimizni rivojlantirish bo'yicha Harakatlar strategiyasida belgilangan maqsad va vazifalarning bajarilishiga bag'ishlangan selektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti atrof-muhitni muhofaza qilish, maishiy chiqindilarni yig'ish va qayta ishlash tizimini rivojlantirish bo'yicha yig'ilish o'tkazdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti iste'molchilarni neft va gaz resurslari bilan barqaror ta'minlash masalalari bo'yicha yig'ilish o'tkazdi.
O'zbekiston Prezidentining tadbirkorlar bilan uchrashuviga tayyorgarlikning borishi bo'yicha yig'ilish o'tkazildi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti xalqaro transport yo'laklarini rivojlantirish va diversifikatsiya qilish bo'yicha taqdimot bilan tanishdi.