Rossiya hududlarida qarovsiz qolgan O'zbekiston bolalari Vatanga qaytarildi
NOVOSIBIRSK, 15-avgust. /"Dunyo" AA/. Kecha Novosibirskdan ota-ona qaramog'isiz qolgan bir guruh O'zbekiston bolalari Vatanga qaytarildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Bosh konsulxona ko'magida Novosibirsk, Irkutsk, Krasnoyarsk va Vladivostok shaharlarida qarovsiz qolgan 14 yoshgacha bo'lgan O'zbekiston bolalari Sibir poytaxtiga to'plandi.
Qayd etish joizki, Bosh konsulxona Rossiya tomonidan zarur hujjatlarni imkon qadar tezroq olish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soldi. Shuningdek, bolalarni issiq ovqat bilan o'z vaqtida ta'minladi.