O'zbekiston maktab direktorlari va mutaxassislari Kembrijda xalqaro o'quv dasturlarida ishtirok etmoqda
May 16, 2025. 12:51 • 32 soniya
LONDON, 16-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston maktab direktorlari va mutaxassislari uchun joriy yilning 14-21-may kunlari Kembrijda o'quv dasturlari tashkil etildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur dasturlar "Cambridge University Press & Assessment" bilan hamkorlikda amalga oshirilmoqda.
O'quv dasturlari doirasida yetakchilik va rahbarlik salohiyatini rivojlantirish hamda maktab muhitini yaxshilash uchun kouching va mentorlik madaniyatini shakllantirish kabi yo'nalishlarda amaliy mashg'ulotlar olib borilmoqda.
Shuningdek, tinglovchilar "Cambridge International School" maqomini olish jarayonlariga bag'ishlangan sessiyalarda qatnashyapti.
Dasturlar yakunida ishtirokchilarga xalqaro sertifikatlar beriladi. Eng muhimi ishtirokchilar o'z muassasalarida kelgusida qo'llash mumkin bo'lgan amaliy ko'nikmalarga ega bo'ladilar.