O'zbekiston Ichki ishlar vazirligi delegatsiyasi Budapeshtda Vengriya aksilterror markazi rahbariyati bilan samarali muzokaralar o'tkazdi
Iyul 22, 2025. 14:23 • 36 soniya
BUDAPESHT, 22-iyul. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Ichki ishlar vazirligi delegatsiyasi Budapeshtga tashrifi davomida Vengriya aksilterror markazi rahbariyati bilan muzokara o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mamlakatimiz delegatsiyasi a'zolarini markaz direktori general-mayor Yanosh Xaydyu qabul qildi. U o'zbekistonlik hamkasblarini markaz faoliyatining asosiy yo'nalishlari va tuzilmasi bilan tanishtirdi.
Uchrashuvda terrorizmga qarshi kurashish, xavfsizlikni ta'minlash va aholini himoya qilish sohasida o'zaro hamkorlik va tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.