Futzal bo'yicha 2024-yilgi jahon chempionati uchun OAV vakillarini akkreditatsiyadan o'tkazish jarayoni boshlandi
Iyul 27, 2024. 13:24 • 2 daq
• 1569
TOSHKENT, 28-iyul. /"Dunyo" AA/. Xalqaro futbol federatsiyasi (FIFA) joriy yilning 14-sentyabridan 6-oktyabriga qadar O'zbekistonda bo'lib o'tadigan futzal bo'yicha 2024-yilgi jahon chempionatiga akkreditatsiyadan o'tkazish jarayonini boshladi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Turnirga arizalar qabul qilish 15-avgustga qadar davom etadi.
Jahon chempionatida ishlashni xohlovchi OAV vakillari FIFA rasmiy sayti — media.fifa.com'ning media bo'limida ro'yxatdan o'tishlari kerak. Jahon chempionati chiptalari egalarini tasdiqlash va akkreditatsiyadan o'tkazish FIFAning media bo'limi tomonidan amalga oshiriladi.
Ariza berishni xohlovchi OAV xodimlari fifa.com rasmiy veb-saytida o'z faoliyat sohalari bo'yicha OAV qoidalari bilan tanishishlari kerak.
Eslatib o'tamiz, 26-may kuni qadimiy Samarqand shahridagi Registon maydonida bo'lajak jahon chempionatiga qur'a tashlash marosimi bo'lib o'tgan edi. Uning natijalariga ko'ra, O'zbekiston terma jamoasi Paragvay, Kosta-Rika va Niderlandiya jamoalari bilan "A" kvartetidan joy oldi. Jahon chempionatining ochilish uchrashuvi 14-sentyabr kuni O'zbekiston va Niderlandiya terma jamoalari o'rtasida bo'lib o'tadi. O'yinlar Toshkent, Andijon va Buxoro shaharlarida bo'lib o'tadi.