24-iyul – 3-avgust kunlari Toshkentda voleybol bo'yicha jahon chempionati bo'lib o'tadi
TOSHKENT, 15-iyul. /"Dunyo" AA/. Shu yilning 24-iyul – 3-avgust kunlari poytaxtimiz voleybol bo'yicha yigitlar o'rtasida U-19 yosh toifasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy Olimpiya qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, mamlakatimizda ushbu sport turida ilk bor tashkil etiladigan mazkur musobaqada dunyoning eng kuchli 24 jamoasi g'oliblik uchun bellashadi.
Bellashuvlar "Yunusobod" sport majmuasi hamda O'zbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport universitetining zallarida tashkil etiladi. "A" guruhidan o'rin olgan O'zbekiston terma jamoasi pley-off bosqichi yo'llanmasi uchun Belgiya, Argentina, Puerto-Riko, Turkiya va Pokiston jamoalariga qarshi bahs olib boradi.