O'zbekiston diplomatlari Minskdagi "MAZ" zavodida ishlayotgan hamyurtlarimiz bilan uchrashdi
MINSK, 12-sentyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchixonasi xodimlari Belarus poytaxtidagi "MAZ" ochiq aksiyadorlik jamiyatida ishlayotgan vatandoshlar bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Elchixona vakillari vatandoshlarimizning ish faoliyati bilan yaqindan tanishib, ularlarni qiziqtirgan savollarga javob berishdi. Shuningdek, Belarusda bo'lish tartibi, mezbon mamlakat qonunchiligiga rioya etish kabi huquqiy masalalarda tegishli tavsiyalar bildirildi.
Zavod mutasaddilari bilan O'zbekistondan qo'shimcha ishchi kuchini jalb qilish yuzasidan fikr almashildi.