O'zbekiston TIV rahbari va O'mon tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Toshkentdagi muzokaralarda o'zaro savdo va investitsiya oqimini oshirishga alohida e'tibor qaratdilar
Sentabr 05, 2025. 17:35 • 38 soniya
TOSHKENT, 5-sentabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun O'mon tashqi ishlar vazirining o'rinbosari Shayx Xalifa bin Ali al-Harisiyni qabul qildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun Tashqi ishlar vazirligida O'mon tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Shayx Xalifa bin Ali al-Harisiy janoblarini qutlashdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanali. – Muzokaralarimiz davomida mamlakatlarimiz o'rtasidagi bo'lajak tadbirlar kun tartibini muhokama qildik. O'zbekiston-O'mon xalqlarimiz manfaatlariga xizmat qila oladigan keng imkoniyatlarga ega ekanligini ta'kidladik.
Uchrashuv mobaynida o'zaro savdo hajmini oshirish, investitsiya oqimini ko'paytirish, xalqlar o'rtasidagi aloqalarni kengaytirish kabi masalalarga alohida e'tibor qaratdik".