O‘zbekiston elchixonasi ko‘magida Farg‘onadagi texnikumning AKT xonasi modernizatsiya qilindi
FARG‘ONA, 21-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Indoneziyadagi elchixonasi ko‘magida Farg‘ona tumanidagi 3-sonli texnikumga 11 ming AQSh dollari miqdorida homiylik mablag‘lari jalb etildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Axborot texnologiyalari xonasi 16 ta kompyuter to‘plami, interaktiv doska va maxsus o‘quv uskunalari bilan jihozlandi. Bu malakali mutaxassislarni tayyorlash hamda kasb-hunar taʼlimi sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish uchun zarur sharoitlarni yaratishga xizmat qiladi.