O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri ICESCO bosh direktori bilan uchrashdi
TOSHKENT, 6-iyul. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Islom dunyosi taʼlim, fan va madaniyat tashkiloti (ICESCO) bosh direktori Salim bin Muhammad al-Malik bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Islom dunyosi taʼlim, fan va madaniyat tashkiloti (ICESCO) bosh direktori Salim bin Muhammad al-Malik janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Mehmonning mamlakatimizga I Xalqaro islom sivilizatsiyasi forumi ochilish marosimida ishtirok etish uchun tashrif buyurganidan mamnun ekanimizni bildirdik.
Muzokaralar chog‘ida ilm-fan, madaniyat, taʼlim va turizm sohalarida ICESCO bilan konstruktiv muloqot va samarali hamkorlikni yana-da rivojlantirishning amaliy jihatlarini muhokama qildik.
Shuningdek, o‘zaro hamkorlikni kengaytirish hamda yaqin istiqbolda qo‘shma loyihalarni amalga oshirishning ustuvor yo‘nalishlarini belgilab beruvchi “Harakatlar rejasi” ijrosiga alohida eʼtibor qaratdik”.