Iyul 28, 2026. 08:10 • 45 soniya
VLADIVOSTOK, 28-iyul. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Bosh konsulxonasi xodimlari vatandoshlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish, ularga zarur konsullik-huquqiy xizmatlar hamda migratsiya jarayonida yuzaga keladigan muammolarni hal etishda amaliy yordam ko‘rsatish bo‘yicha tizimli ishlarni davom ettirmoqda, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Jumladan, Vladivostokda og‘ir moddiy ahvolga tushib qolgan A.L., uning turmush o‘rtog‘i K.B. va ularning uch nafar voyaga yetmagan farzandi 25-iyul kuni O‘zbekiston Migratsiya agentligi jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan Vladivostok–Yekaterinburg–Toshkent yo‘nalishidagi reys bilan vatanga qaytarildi.