O‘zbekiston va Turkiya tashqi ishlar vazirlari telefon orqali muloqotda oliy darajadagi Strategik hamkorlik kengashining navbatdagi yig‘ilishiga tayyorgarlik ko‘rish masalalarini muhokama qildilar
Yanvar 12, 2026. 17:42 • 35 soniya
TOSHKENT, 12-yanvar. /“Dunyo” AA/. Bugun O‘zbekiston va Turkiya tashqi ishlar vazirlari - Baxtiyor Saidov va Hoqon Fidan o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Suhbatimiz ikki tomonlama va ko‘p tomonlama hamkorlikning turli sohalarini qamrab oldi, - deb yozdi O‘zbekiston TIV vaziri o‘zining telegram-kanalida. - Bo‘lajak tadbirlarga tayyorgarlik, strategik sherikligini mustahkamlash, mintaqaviy va global mavzularni muhokama qildik.
O‘zbekiston va Turkiya tashqi ishlar vazirliklari mamlakatlarimiz o‘rtasida erishilgan barcha kelishuvlarning o‘z vaqtida va samarali bajarilishini taʼminlash uchun yaqindan hamkorlikni davom ettiradi”.