Shveysariya elchisi O‘zbekistondagi missiyasini yakunlamoqda
“Mamlakatimizda besh yillik diplomatik missiyasini yakunlayotgan Shveysariyaning O‘zbekistondagi elchisi Konstantin Obolenskiy bilan xayrlashuv uchrashuvi o‘tkazildi”, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Unga O‘zbekiston va Shveysariya o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashga qo‘shgan salmoqli hissasi uchun minnatdorlik bildiramiz.
Janob elchiga kasbiy faoliyatida yangi muvaffaqiyat tilaymiz”.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston va Shveysariya o‘rtasida diplomatik munosabatlar 1992-yil 7-mayda o‘rnatilgan. Konstantin Obolenskiy 2021-yil 25-avgust kuni Prezident Shavkat Mirziyoyevga O‘zbekistondagi elchi sifatida ishonch yorliqlarini topshirgan.