TIVda Belarus elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
TOSHKENT, 25-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov bugun Belarus elchisi Aleksandr Ogorodnikov bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Muloqot davomida tomonlar O‘zbekiston–Belarus munosabatlarini yana-da rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari, shuningdek, oliy va yuqori darajalarda erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayonini muhokama qildi.
2026-yil 19-may kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston va Belarus o‘rtasidagi Hukumatlararo komissiyaning o‘n ikkinchi yig‘ilishi yuqori baholandi. Uning yakunlari savdo-iqtisodiy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi amaliy hamkorlikni izchil mustahkamlashga xizmat qilishi taʼkidlandi.
Shuningdek, joriy yil yakuniga qadar turli darajalarda o‘tkazilishi rejalashtirilgan qo‘shma tadbirlar jadvali yuzasidan ham fikr almashildi.