O'zbekiston diplomatlari Rossiyaning Sibir federal okrugida mushkul vaziyatga tushib qolgan vatandoshlarimizga maslahat ko'magi ko'rsatishdi
Oktabr 25, 2023. 08:05 • 35 soniya
• 1486
BARNAUL, 25-oktyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekistonning Novosibirskdagi Bosh konsulligi xodimlari Sibir federal okrugi hududidagi "Xorijiy fuqarolarini vaqtincha saqlash markazi"da saqlanayotgan vatandoshlarimizga maslahat va yuridik ko'mak ko'rsatish maqsadida Barnaul shahrida (Oltoy o'lkasi, Rossiya) bo'ldilar, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Safar davomida mamlakatimiz diplomatlari mazkur markazda O'zbekiston fuqarolari uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishganlari barobarida fuqarolarimiz bilan suhbatlashib, ularni qiziqtirgan savollarga javob berishdi.
Shu bilan birga, vatandoshlarga tegishli maslahatlar ham berildi.
Markaz rahbariyati bilan o'tkazilgan muzokaralar chog'ida barcha vatandoshlarimiz o'z qarindoshlari bilan aloqada bo'lishlari ta'minlangani qayd etildi.