Turkiya Prezidenti O‘zbekiston delegatsiyasini qabul qildi
TOSHKENT, 20-yanvar. /“Dunyo” AA/. Turkiya Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an bugun Anqaraga ikki mamlakat tashqi ishlar, ichki ishlar va mudofaa vazirlari, xavfsizlik xizmatlari rahbarlarining uchrashuvida ishtirok etish uchun kelgan O‘zbekiston delegatsiyasini qabul qildi , deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Hamkasblarim bilan birgalikda Turkiya Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an Janobi Oliylari bilan uchrashishdan bag‘oyat mamnunmiz, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari Baxtiyor Saidov o‘zining telegram-kanalida. – O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylarining samimiy salomlarini yetkazdik. Mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlar ijobiy rivojlanish surʼatini ko‘rsatayotgani, o‘zaro manfaatli hamkorlikni mustahkamlash uchun eng qulay sharoitlarni yaratayotganini taʼkidladik.
Bugungi “4+4” mexanizmi doirasidagi uchrashuv hukumatlarimizning turli idoralari o‘rtasidagi aloqalar yanada mustahkamlanayotganining yana bir isbotidir. Tashqi ishlar vazirliklari bundan keyin ham bor imkoniyatlarini Rahbarlarimiz o‘rtasida erishilgan barcha kelishuvlarni amalga oshirishga yo‘naltiradilar”.