"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 17-may
1996-yil: O'zbekiston Prezidenti Moskva shahrida bo'lib o'tgan MDHga a'zo davlatlar Davlat rahbarlari kengashining 20-majlisida ishtirok etdi.
1999-yil: Sho'rtan gaz-kimyo majmuasi qurilishi jarayonida butun temir yo'l tarmog'i bilan bog'lovchi qariyb 20 kilometr uzunlikdagi Jiyron-Sho'rtan temir yo'l liniyasi foydalanishga topshirildi.
2007-yil: O'zbekiston Prezidenti joylarda ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi, amalga oshirilayotgan bunyodkorlik va obodonchilik ishlari bilan tanishish maqsadida Qoraqalpog'istonga tashrif buyurdi.
2011-yil: O'zbekiston Prezidenti davlat tashrifi bilan Hindistonga bordi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Pentagonda AQSH mudofaa vaziri bilan muzokara olib bordi, AQSH Davlat departamentiga va Vashington shahridagi Jahon banki shtab-kvartirasiga tashrif buyurdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti rahbarligida Andijon viloyati hokimligida faollar yig'ilishi bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Xalqaro valyuta jamg'armasi boshqaruvchi direktorini qabul qildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti texnik jihatdan tartibga solish, standartlashtirish, sertifikatlash va metrologiya milliy tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari taqdimoti bilan tanishdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida tovar-xomashyo birjasida savdolarni va unda mahalliy korxonalar ishtirokini kengaytirish masalalari bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Samarqand shahrida o'tayotgan Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki Boshqaruvchilar kengashining 32-yillik yig'ilishida ishtirok etdi.
O'zbekiston Prezidenti davlat tashrifi bilan Xitoyga jo'nab ketdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Qozog'iston Prezidentini tavallud kuni bilan tabrikladi.
"Ko'ksaroy" qarorgohida mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Malayziya Bosh vaziri Anvar Ibrohimni tantanali kutib olish marosimi bo'lib o'tdi.