Iyul 18, 2025. 07:43 • 34 soniya
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti Germaniya Prezidenti va Federal Kansleriga ushbu mamlakat G'arbida ro'y bergan halokatli toshqinlar oqibatida ko'plab insonlar qurbon bo'lgani munosabati bilan ta'ziya yo'lladi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida oziq-ovqat mahsulotlari yetishtirishni va aholi daromadlarini ko'paytirish masalalari bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan Saudiya Arabistoniga bordi.
2024-yil: Qirg'iziston Prezidenti davlat tashrifi bilan O'zbekistonga keldi.
O'zbekiston Prezidenti va Qirg'iziston Prezidenti yirik kooperatsiya loyihalarini ishga tushirish marosimida ishtirok etdilar.