Samarqand shahri kuni.
2012 yil: O'zbekiston Prezidenti Germaniya, O'mon, Chexiya, Eron elchilaridan ishonch yorliqlarini qabul qildi.
2022 yil: O'zbekiston Prezidenti "ToshkentboshplanLITI" davlat unitar korxonasiga tashrif buyurib, Toshkent shahrining 2045 yilgacha bo'lgan bosh rejasi loyihasi bilan tanishdi.
O'zbekiston Prezidenti agrar sohada yil yakuni bo'yicha kutilayotgan natijalar va kelgusi yilgi vazifalar yuzasidan yig'ilish o'tkazdi.
2023 yil: O'zbekiston Prezidenti Pekin shahrida "China CAMC Engineering" kompaniyasi raisini qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti Pekin shahrida "Bir makon, bir yo'l" uchinchi xalqaro forumining ochilish marosimida hamda "Inson va tabiat uyg'unligi yo'lida "Yashil ipak yo'li"ni birgalikda barpo etish" mavzusidagi yalpi majlisda ishtirok etdi.