"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 19-iyul
1999-yil: Toshkentda BMT homiyligida Afg'oniston bo'yicha "6+2" guruhining navbatdagi uchrashuvi bo'lib o'tdi. Unda guruhga a'zo mamlakatlar – tashqi ishlar vazirlari o'rinbosarlari darajasidagi delegatsiyalari, BMT Bosh kotibining Afg'oniston bo'yicha maxsus elchisi ishtirok etdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo mintaqasi bo'yicha vitse-prezidenti boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti nasos stansiyalarini modernizatsiya qilish orqali qishloq xo'jaligi infratuzilmasini yaxshilash masalalari yuzasidan yig'ilish o'tkazdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizda amaliy tashrif bilan bo'lib turgan Eron vitse-prezidentini qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo'lib turgan Gruziya Bosh vazirini qabul qildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Jidda shahrida Markaziy Osiyo mamlakatlari va Ko'rfaz arab davlatlari hamkorlik kengashi yetakchilarining birinchi sammitida ishtirok etdi.