"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 19-may
1997 yil: Toshkentda "Mustaqillik – baxtimiz va farovonligimiz" shiori ostida Markaziy Osiyo respublikalari adiblarining uchrashuvi bo'lib o'tdi.
2003 yil: O'zbekiston Prezidenti Italiya tashqi ishlar vaziri o'rinbosarini qabul qildi.
2005 yil: O'zbekiston Prezidenti BMT Bosh kotibi bilan telefon orqali muloqot qildi.
2018 yil: O'zbekiston Prezidenti ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi bilan tanishish maqsadida Andijon viloyatiga tashrif buyurdi.
O'zbekiston Prezidenti Kubada yo'lovchi samolyoti qulashi oqibatida ko'plab insonlar halok bo'lgani munosabati bilan Kuba Davlat Kengashi va Vazirlar Kengashi Raisiga hamdardlik bildirdi.
2020 yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida tadbirkorlikni qo'llab-quvvatlashga qaratilgan qo'shimcha chora-tadbirlar bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2021 yil: O'zbekiston Prezidenti "Rossiya temir yo'llari" OAJ bosh direktori – boshqaruvi raisini qabul qildi.
2022 yil: O'zbekiston Prezidenti geologiya sohasini yana-da rivojlantirish, foydali ma'danlar va yerosti suvi zaxiralarini kengaytirishga qaratilgan loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.
2023 yil: O'zbekiston Prezidenti qo'shma korxonalarni ishga tushirdi va Xitoy ishbilarmon doiralarining yetakchi vakillari bilan uchrashdi.