"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 21-may
1994-yil:O'zbekiston Prezidenti BMT Bosh kotibi o'rinbosari, BMTning giyohvandlik vositalarining tarqalishi va ishlatilishini nazorat qilish bo'yicha xalqaro dastur ijrochisini qabul qildi.
1996-yil: O'zbekiston Prezidenti Ruminiya, AQSH va Yamanning mamlakatimizga tayinlangan elchilarini qabul qildi.
2010-yil: O'zbekiston Prezidenti Xitoy tashqi ishlar vazirini qabul qildi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti arab-musulmon mamlakatlari va AQSH sammitida ishtirok etdi. Ushbu sammit doirasida O'zbekiston va AQSH rahbarlarining ilk uchrashuvi bo'lib o'tdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidentining Qozog'iston Prezidenti bilan telefon orqali muloqoti bo'lib o'tdi. Unda ikki davlat iqtisodiy va madaniy-gumanitar hamkorligida mavjud ulkan salohiyatdan samarali foydalanishga qaratilgan hududlararo aloqalarni faollashtirish muhokama qilindi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti Indoneziya Prezidentini ushbu lavozimga qayta saylangani bilan tabrikladi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi, odamlar hayoti bilan tanishish maqsadida Andijon viloyatiga tashrif buyurdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti videoanjuman shaklida o'tgan Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig'ilishida ishtirok etdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Eronning Toshkentdagi elchixonasiga tashrif buyurdi va mamlakat shimolida vertolyot qulashi oqibatida Prezident va unga hamrohlik qilgan shaxslar fojiali halok bo'lgani munosabati bilan do'st Eron xalqiga chuqur hamdardlik bildirdi.