"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 23-iyul
1999-yil: O'zbekiston va Ozarbayjon hukumatlari o'rtasida "Geodeziya, kartografiya, kadastr va Yerni masofadan zondlash sohasida hamkorlik to'g'risida"gi bitim imzolandi.
2012-yil: O'zbekiston Prezidenti Janubiy Afrikaning energetika va kimyo bo'yicha "Sasol" kompaniyalar guruhi prezidentini qabul qildi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida kichik biznes va tadbirkorlikni yanada rivojlantirish masalalariga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti videoselektor yig'ilishi o'tkazdi. Unda qishloq va suv xo'jaligidagi iqtisodiy islohotlarni jadallashtirish va bozor munosabatlarini yanada rivojlantirish bo'yicha belgilangan vazifalar ijrosi muhokama qilindi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida aholi murojaatlari bilan ishlash tizimini yangicha tashkil qilish chora-tadbirlari bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.