"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 25-avgust
2005-yil: O'zbekiston Prezidenti Toshkentda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi.
2007-yil: O'zbekiston Prezidenti qadimiy va hamisha navqiron Samarqand shahrining 2750 yillik yubileyiga bag'ishlangan tantanali marosimda ishtirok etdi.
2009-yil: O'zbekiston Prezidenti joylarda ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi, bunyodkorlik ishlari bilan tanishish maqsadida Surxondaryo viloyatiga tashrif buyurdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti Ruminiya, Polsha, Tojikiston, Shveysariya va Germaniya elchilaridan ishonch yorliqlarini qabul qilib oldi.
O'zbekiston Prezidenti Pokiston tashqi ishlar vazirini qabul qildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSh Senati Milliy xavfsizlik va hukumat ishlari bo'yicha qo'mitasi raisini qabul qildi.