"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 25-may
1994-yil: O'zbekiston va Qozog'iston o'rtasida "Havo qatnovi va havo transporti sohasida hamkorlik qilish to'g'risida"gi hukumatlararo bitim imzolandi.
1998-yil: O'zbekiston va Urugvay o'rtasida diplomatik munosabatlar o'rnatildi.
2004-yil: O'zbekiston Prezidenti Andijon viloyati xalq deputatlari kengashining navbatdan tashqari sessiyasida qatnashdi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Turkiya Bosh vaziri o'rinbosarini qabul qildi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti transport sohasining barqaror ishlashini ta'minlash va izchil rivojlantirish masalalari bo'yicha yig'ilish o'tkazdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti o'simliklarni himoya qilish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari bo'yicha yig'ilish o'tkazdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida maktab ta'limidagi islohotlarning borishi muhokama qilindi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining o'ttizinchi yig'ilishida videoaloqa orqali ishtirok etdi.
- "BMT Bosh Assambleya tomonidan 25-31-may kunlari O'zini-o'zi boshqarmaydigan hududlar xalqlari bilan birdamlik haftaligi deb e'lon qilindi";