"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 27 oktabr
2017-yil: Oʻzbekiston Prezidenti Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisining oʻrinbosarini qabul qildi.
Shu kuni Prezident raisligida davlat mulki asosida xususiy mulk va tadbirkorlikni rivojlantirish, shuningdek, xususiylashtirilgan korxonalarni qoʻllab-quvvatlash masalalariga bagʻishlangan yigʻilish boʻlib oʻtdi.
2020-yil: Oʻzbekiston Prezidenti Turkiya milliy mudofaa vaziri, armiya generalini qabul qildi.
2021-yil: Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida qishloq xoʻjaligida klaster tizimini rivojlantirish masalalari yuzasidan videoselektor yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
2022-yil: Oʻzbekiston Prezidenti "Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi" formatidagi davlat rahbarlarining ilk yigʻilishida ishtirok etish uchun Ostona shahriga tashrif buyurdi.
2023-yil: Davlatimiz rahbari geologiya-qiduv ishlarini kengaytirish va istiqbolli uchastkalarni oʻzlashtirish rejalariga oid taqdimot bilan tanishdi hamda yer resurslaridan oqilona foydalanish, hisob va kadastr xizmatlarini takomillashtirish masalalari boʻyicha yigʻilish oʻtkazdi.