"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 8-iyun
2007-yil: O'zbekiston Prezidenti Janubiy Koreya va Buyuk Britaniyaning mamlakatimizga yangi tayinlangan elchilarining ishonch yorliqlarini qabul qilib oldi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar rahbarlari kengashining navbatdagi yig'ilishida ishtirok etish uchun Ostona shahriga jo'nab ketdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar rahbarlari kengashi yig'ilishida ishtirok etish uchun Xitoyga bordi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti huzurida axborot texnologiyalari va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish borasidagi islohotlar ijrosi bo'yicha taqdimot o'tkazildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti madaniyat va ma'rifat sohalaridagi loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.
Davlatimiz rahbari raisligida aholi bandligini qishloq xo'jaligi va tadbirkorlikni rivojlantirish, hamda oziq-ovqat mahsulotlari ishlab chiqarish hajmini oshirish orqali ta'minlash masalalariga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Surxondaryo viloyatida suv omborlarini modernizatsiya qilish va ichimlik suvi ta'minotini yaxshilashga qaratilgan loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.
2023-yil: Rim shahridagi Kvirinal saroyida Italiyaga rasmiy tashrif bilan borgan O'zbekiston Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo'lib o'tdi.