O‘zbekiston Prezidenti davlat tashrifi bilan Pokistonga jo‘nab ketdi
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, Islomobod shahrida oliy darajadagi muzokaralar va Strategik hamkorlik kengashining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston – Pokiston do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlarini yana-da mustahkamlash masalalari muhokama qilinadi.
Sammit yakunida Qo‘shma deklaratsiya va ikki tomonlama hujjatlarning salmoqli to‘plami imzolanishi rejalashtirilgan.
Davlatimiz rahbari tashrifning ishbilarmonlik dasturi doirasida qo‘shma biznes forumi va boshqa tadbirlarda ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.