Dekabr 08, 2025. 13:47 • 53 soniya
OLMAOTA, 8-dekabr. /“Dunyo” AA/. Mamlakatimizning Olmaota shahridagi Bosh konsulxonasi tomonidan bir guruh vatandoshlar yurtimizga qaytarildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Olmaota shahrida ish beruvchilar tomonidan mehnat haqlari berilmasdan, og‘ir moddiy ahvolga tushib qolgan bu hamyurtlarga konsullik hujjatlari rasmiylashtirilib, ularga moddiy va maʼnaviy yordam ko‘rsatildi.
Konsulxona tomonidan ularning yurtimizga qaytishi uchun tegishli sertifikatlar berilib, Migratsiya agentligi vakolatxonasi tomonidan Olmaota–Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha aviachiptalar sotib olishda ko‘maklashildi.