O'zbekiston va Vengriya TIV rahbarlari hamkorlikni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildilar
TOSHKENT, 31 oktyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Vengriya tashqi ishlar va savdo vaziri Peter Siyyarto bilan muzokaralar o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Vengriya tashqi ishlar va savdo vaziri Peter Siyyarto janoblari bilan samimiy va samarali uchrashuv o'tkazdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Suhbat davomida mamlakatlarimiz o'rtasidagi hamkorlikning barcha yo'nalishlarida barqaror rivojlanib borayotgan ijobiy sur'atlarni muhokama qildik.
Vengriyaning doimiy qo'llab-quvvatlashi va ikki hamda ko'p tomonlama formatlarda o'zaro manfaatli aloqalarni yana-da mustahkamlashga bo'lgan umumiy intilishini yuksak qadrlaymiz".