O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Tojikiston elchisini qabul qildi
"Bugun TIVda Tojikistonning O'zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdujabbor Rahmonzoda janoblarini qabul qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Mamlakatlarimiz o'rtasidagi do'stlik, yaxshi qo'shnichilik, ittifoqchilik va strategik sheriklik munosabatlarini mustahkamlash masalalari diqqatimiz markazida bo'ldi.
Savdo-iqtisodiy hamkorlikni kengaytirish, muntazam almashinuvlarga ko'maklashish, mintaqaviy xavfsizlik va barqaror taraqqiyot sohasidagi hamkorlikni chuqurlashtirishga alohida e'tibor qaratdik".
Eslatib o'tamiz, Abdujabbor Rahmonzoda 2021-yil 25-avgust kuni O'zbekiston Prezidentiga Tojikistonning mamlakatimizdagi elchisi sifatida ishonch yorliqlarini topshirgan edi.