O'zbekiston va Tojikiston tashqi ishlar vazirlari Samarqandda ikki va ko'p tomonlama shakllardagi hamkorlik masalalarini muhokama qildilar
Noyabr 01, 2025. 16:57 • 34 soniya
TOSHKENT, 1-noyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Samarqandda Tojikiston tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Tojikiston tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin janoblari bilan samarali va ochiq muloqot o'tkazdik – deb yozdi o'zining telegram-kanalida O'zbekiston TIV rahbari. – Uchrashuvimiz davomida O'zbekiston va Tojikiston o'rtasidagi munosabatlarning izchil rivojlanib borayotganligini muhokama qildik hamda do'stlik, ishonch va yaqin qo'shnichilik rishtalarini yanada mustahkamlashga bo'lgan o'zaro sadoqatimizni yana bir bor tasdiqladik.
Mamlakatlarimiz birgalikda Markaziy Osiyoda mintaqaviy hamkorlikni, o'zaro bog'liqlikni va barqaror taraqqiyotni yana-da kuchaytirishga intiladi".