O‘zbekiston Prezidenti Pokistonning “Go Group” kompaniyasi rahbari bilan uchrashdi
TOSHKENT, 6-fevral. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun Islomobodda bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston – Pokiston biznes forumi doirasida “Go Group” kompaniyasi bosh ijrochi direktori Dur Muhammad Ayub bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, korxona Pokistonning qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarish, qayta ishlash va eksport sohalarida yetakchidir.
Kompaniyaning mamlakatimiz hududlarida chorvachilik mahsulotlarini to‘liq qayta ishlash zanjiriga ega agroklaster barpo etish bo‘yicha rejalari qo‘llab-quvvatlandi.