O‘zbekiston Prezidenti Kvetta shahrida sodir etilgan terakt oqibatida ko‘plab insonlar halok bo‘lgani va jarohatlangani munosabati bilan Pokiston rahbariyatiga hamdardlik bildirdi
May 25, 2026. 16:55 • 50 soniya
TOSHKENT, 25-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun Pokistonning Kvetta shahrida sodir etilgan terrorchilik harakati oqibatida ko‘plab insonlarning halok bo‘lgani va jarohat olgani munosabati bilan Prezident Asif Ali Zardoriy va Bosh vazir Shahboz Sharifga taʼziya yo‘lladi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri davlatimiz rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadovning telegram-kanaliga tayanib.
“Davlatimiz rahbari marhumlarning oila aʼzolari va yaqinlariga hamdardlik bildirib, jarohatlanganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tiladi”, - deyiladi xabarda.