Yanvar 20, 2026. 12:38 • 48 soniya
TOSHKENT, 20-yanvar. /“Dunyo” AA/. Bugun Anqarada ikki muhim O‘zbekiston–Turkiya tadbirlari bo‘lib o‘tadi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV matbuot kotibi Ahror Burhonov telegram-kanalida maʼlum qilishicha, 20-yanvar kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov va Turkiya tashqi ishlar vaziri Hoqon Fidan raisligida Qo‘shma strategik rejalashtirish guruhining to‘rtinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek, Anqarada O‘zbekiston va Turkiya tashqi ishlar, ichki ishlar va mudofaa vazirlari, xavfsizlik idoralari rahbarlari ishtirokida “4+4” mexanizmi doirasidagi navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o‘tadi.