Dekabr 20, 2025. 14:40 • 32 soniya
ABU-DABI, 22-dekabr. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston adliya vaziri Akbar Tashkulov BAA adliya vaziri Abdulla an-Nuaymi bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Uchrashuv davomida tomonlar ikki mamlakat o‘rtasida huquqiy va sud-huquq sohasidagi hamkorlikni mustahkamlash yo‘llari, BAA Adliya vazirligining “Byurokratiyani bartaraf etish” dasturini amalga oshirish bo‘yicha tajribasi hamda notarius xizmatlari va “aqlli odil sudlov” tizimida qo‘llaniladigan eng samarali amaliyotlar bo‘yicha fikr almashdi.
O‘zbekiston delegatsiyasi, Abu-Dabi birinchi instansiya federal sudiga tashrif buyurib, federal sudlarning sud jarayonlari va xizmatlariga “Byurokratiyani bartaraf etish” dasturlari joriy etilgandan so‘ng sud tartib-taomillarining amaliyotda qo‘llanilish jarayonlari bilan tanishdi.