Toshkentda O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Aprel 20, 2026. 20:00 • 52 soniya
TOSHKENT, 20-aprel. /“Dunyo” AA/. Bugun O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo hamkorlik qo‘mitasi Xavfsizlik bo‘yicha quyi qo‘mitaning navbatdagi yig‘ilishi Toshkent shahrida bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, o‘zbek tomonidan – tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov, Xitoy tomonidan tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Lyu Bin hamraislik qildi.
Yig‘ilishda ikki tomon xavfsizlik idoralari vakillari sohadagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari va kelgusidagi rejalar yuzasidan fikr almashildi.