Iyul 01, 2025. 07:05 • 48 soniya
1997-yil: O'zbekiston Prezidenti O'zbekiston Olimpiya shon-shuhrati muzeyiga "Oltin orden"ni topshirdi, Osiyo Olimpiya Kengashi uni Osiyo qit'asida Olimpizm an'analarini mustahkamlash va ko'paytirishga, mamlakatda jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirishga qo'shgan ulkan hissasi uchun mukofotladi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti geologiya sohasini yanada rivojlantirish, geologik qidiruv va qazib olishni kengaytirish masalalariga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida davlat aktivlarini xususiylashtirish sohasidagi ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalar muhokamasi yuzasidan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo'lib turgan BMT Bosh kotibi bilan uchrashuv o'tkazdi.