"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 13-iyul
2009-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSh Davlat kotibining siyosiy masalalar bo'yicha o'rinbosarini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo mintaqasi bo'yicha vitse-prezidenti boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti raqamli texnologiyalarni joriy etish chora-tadbirlariga oid taqdimot bilan tanishdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Eron Islomiy Kengash Majlisi raisi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Turkiya Buyuk millat majlisi Tashqi aloqalar qo'mitasi raisi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.