"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 17-avgust
2001-yil: O'zbekiston Prezidenti Asakada "UzDaewooAuto" qo'shma korxonasining yangi liniyasi ishga tushirilishiga bag'ishlangan tantanali marosimda ishtirok etdi.
2005-yil: O'zbekiston va Benin o'rtasida diplomatik munosabatlar o'rnatildi.
2012-yil: O'zbekiston Prezidenti Amerika–O'zbekiston savdo palatasi raisi boshchiligidagi AQSh ishbilarmon doiralari vakillari delegatsiyasini qabul qildi.
2016-yil: O'zbekiston Prezidenti Janubiy Koreya davlat boshqaruvi va ichki ishlar vazirini qabul qildi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizda rasmiy tashrif bilan kelgan Qozog'iston mudofaa vazirini qabul qildi.
2018-yil: Tojikiston Prezidenti davlat tashrifi bilan O'zbekistonga keldi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida xorijda mehnat qilayotgan fuqarolarga munosib shart-sharoitlar yaratish va ular bilan tizimli ishlash yuzasidan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti davlat tashrifi bilan Saudiya Arabistoniga jo'nab ketdi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan mamlakatimizga kelgan Qozog'iston Bosh vazirining o'rinbosari – tashqi ishlar vazirini qabul qildi.