"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 25-aprel
1992-yil: O'zbekiston milliy aviakompaniyasi uchuvchilari Karachiga birinchi yo'lovchi reysini amalga oshirdilar.
1995-yil: O'zbekiston Prezidenti "N M Rothschild & Sons" banki raisi Evelin de Rotshildni qabul qildi.
Toshkent shahrida O'zbekiston va Rossiya hukumatlari o'rtasida "Soliq qonunlarini buzishlarga qarshi kurash sohasidagi hamkorlik va axborot bilan almashib turish to'g'risida"gi bitim imzolandi.
1997-yil: Toshkentda Andijon – O'sh - Qashqar avtomobil yo'lini rekonstruksiya qilish va temir yo'l qurilishi bo'yicha xalqaro uchrashuv bo'lib o'tdi.
2006-yil: O'zbekiston Prezidentining taklifiga binoan Hindiston Bosh vaziri rasmiy tashrif bilan mamlakatimizga keldi.
2007-yil: O'zbekiston Prezidenti poytaxtimizdagi Hazrati Imom majmuasiga tashrif buyurib, bu yerda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari bilan tanishdi.
2016-yil: O'zbekiston Prezidenti Rossiya Prezidenti taklifiga binoan rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatda bo'ldi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti "Bir makon, bir yo'l" xalqaro forumidagi ishtiroki doirasida "Huawei" kompaniyasining Tadqiqotlar va innovatsiyalar markaziga tashrif buyurdi.
O'zbekiston Prezidenti Pekin shahrida o'zi uchun ajratilgan qarorgohda Belarus Prezidenti bilan uchrashuv o'tkazdi.
O'zbekiston Prezidenti "Dyaoyuytay" qarorgohida Xalqaro valyuta jamg'armasi boshqaruvchi direktorini qabul qildi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Fransiya Prezidentini mamlakatda bo'lib o'tgan Prezident saylovida g'alaba qozongani bilan tabrikladi.
O'zbekiston Prezidenti Belarus Bosh vazirini qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti "INNOPROM. Markaziy Osiyo" xalqaro sanoat ko'rgazmasida ishtirok etish uchun Rossiya delegatsiyasi boshchiligida mamlakatimizda bo'lib turgan Rossiya sanoat va savdo vazirini qabul qildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Rossiya hukumati raisining o'rinbosari, sanoat va savdo vazirini qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti Toshkent shahrida rasmiy tashrif bilan bo'lib turgan Chexiya Bosh vaziri Petr Fiala boshchiligidagi hukumat delegatsiyasini qabul qildi.