"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 26-aprel
1994-yil: Novosibirskda bo'lib o'tgan "Sibpushnina" xalqaro ko'rgazmasida o'zbek qorako'l terisidan tayyorlangan mo'ynali mahsulotlar oltin medal bilan taqdirlandi.
1996-yil: O'zbekiston va Venesuela o'rtasida diplomatik munosabatlar o'rnatildi.
1997-yil: Toshkentda O'zbekiston, Xitoy va Qirg'iziston hukumatlari o'rtasida "Andijon-O'sh-Qashg'ar" avtomobil yo'lini qo'shma loyihalashtirish, qurish va foydalanish to'g'risida"gi bitim, shuningdek, "O'zbekiston temir yo'llari" davlat temir yo'l kompaniyasi, Xitoy temir yo'llari va Qirg'iziston transport va aloqa vazirligi o'rtasida ushbu yo'nalishda temir yo'l qurish bo'yicha qo'shma ilmiy-tadqiqot va loyihadan oldingi ishlar to'g'risida"gi memorandum imzolandi.
2007-yil: O'zbekiston va Gonduras o'rtasida diplomatik munosabatlar o'rnatildi.
O'zbekiston Prezidenti Ukraina Bosh vazirini qabul qildi.
2017-yil: Davlatimiz rahbarining "O'zbekiston-Qozog'iston davlat chegarasi orqali o'tadigan "Oq oltin" va "Malik" nazorat o'tkazish punktlari ochilishi to'g'risida"gi qarori qabul qilindi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti ko'p kvartirali uylarni boshqarish tizimini takomillashtirishga oid taqdimot bilan tanishdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida turizm xizmatlari ko'lamini kengaytirish va infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizda tashrif bilan kelgan Italiya mudofaa vazirini qabul qildi.