1997-yil: Toshkentda Orolni qutqarish xalqaro jamg'armasi boshqaruvining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2015-yil: O'zbekiston MDH doirasida "O'lchov vositalari turini tasdiqlash, metrologik sertifikatlash, tekshirish va kalibrlash maqsadida sinov natijalarini o'zaro tan olish to'g'risida"gi bitimni imzoladi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Al-Minya viloyatida sodir etilgan terrorchilik harakati oqibatida ko'plab begunoh insonlarning qurbon bo'lgani va jarohat olgani munosabati bilan Misr Prezidentiga hamdardlik bildirdi.
O'zbekiston Prezidentining Turkmaniston, Qozog'iston, Rossiya, Xitoy mamlakatlariga tashriflari davomida hamda Turkiya rahbari bilan o'tkazilgan oliy darajadagi uchrashuvlari yakunlari bo'yicha imzolangan bitimlar, shartnomalar va muayyan sohalarda o'zaro sheriklikni rivojlantirishga doir loyihalarni amalga oshirish jarayonining holatini tahlil qilish va baholashga bag'ishlangan yig'ilish bo'lib o'tdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida eksport-import, mahalliy byudjetga qo'shimcha tushumlarni ta'minlash, qishloq xo'jaligida g'o'za parvarishi, g'alla o'rimi, takroriy ekinlar va suvdan oqilona foydalanish kabi muhim tadbirlarni samarali o'tkazish bilan bog'liq bugungi kunda g'oyat dolzarb bo'lib turgan masalalarga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida eksport-import, mahalliy byudjetga qo'shimcha tushumlarni ta'minlash, qishloq xo'jaligida g'o'za parvarishi, g'alla o'rimi, takroriy ekinlar va suvdan oqilona foydalanish kabi muhim tadbirlarni samarali o'tkazish bilan bog'liq bugungi kunda g'oyat dolzarb bo'lib turgan masalalarga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Misrning "Orascom Investment Holding" kompaniyasi raisini qabul qildi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti "Asakabank" va Biznesni rivojlantirish bankining investitsiya faoliyati hamda kichik va o'rta biznesni qo'llab-quvvatlashga oid taqdimoti bilan tanishdi.