"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 3-may
1993-yil: Qo'qonda O'zbekiston pedagogika oliy o'quv yurtlari talabalarining birinchi Respublika ilmiy-nazariy konferensiyasi ochildi.
1994-yil: O'zbekiston Prezidenti Yaponiya elchisini qabul qildi.
O'zbekistonda tennis bo'yicha "Buyuk ipak yo'li" deb nomlangan xalqaro musobaqa ochildi.
1996-yil: O'zbekiston Prezidenti Filippin, Norvegiya va Qirg'iziston elchilaridan ishonch yorliqlarini qabul qilib oldi.
2010-yil: O'zbekiston Prezidenti Xitoy moliya vazirini hamda Yaponiya Bosh vazirining o'rinbosari, moliya vazirini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Janubiy Koreyaning Shimol bilan iqtisodiy hamkorlik bo'yicha qo'mitasi raisi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti Namangan shahar davlat xizmatlari markazi faoliyati bilan tanishdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti yozgi Olimpiya va Paralimpiya o'yinlariga tayyorgarlik jarayoniga oid taqdimot bilan tanishdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Ichki ishlar vazirligining Vaziyat-tahlil markazida bo'ldi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti va Germaniya Prezidenti Berlin shahridagi jahonga mashhur Jeyms Simon galereyasida "O'zbekistonning arxeologik xazinalari. Makedoniyalik Iskandardan Kushonlar saltanatigacha" nomli noyob ko'rgazmani ochdilar.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Xorijiy investorlar kengashining ikkinchi yalpi majlisidagi nutq so'zladi.
O'zbekiston Prezidenti Amerika-O'zbekiston savdo palatasi raisi boshchiligidagi Xitoy va Yevropaning yetakchi kompaniyalari rahbarlaridan iborat delegatsiyani, shuningdek, Misrning "Orascom Investment Holding" kompaniyasi raisini qabul qildi.