"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 5-iyul
1996-yil: O'zbekiston Prezidenti Toshkentda faoliyat ko'rsatayotgan diplomatik korpus va jurnalistlar bilan uchrashuv o'tkazdi.
Toshkentda Germaniyaning "Daymler-Bens" AJ konserni vakolatxonasi ochildi.
2000-yil: O'zbekiston Prezidenti SHHTning Dushanbeda bo'lib o'tgan navbatdagi sammitida qatnashdi.
2002-yil: O'zbekiston Prezidenti Germaniyaning iqtisod va texnologiya federal vazirligi davlat kotibini qabul qildi.
2011-yil: O'zbekiston Prezidenti Xitoy, AQSh, Vyetnam va Qirg'iziston elchilarining ishonch yorliqlarini qabul qildi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida birinchi yarim yillikda davlat byudjetiga tushumlar natijadorligini tahlil qilish va yangi vazifalarni belgilash masalalariga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti qishloq xo'jaligi mashinasozligi hamda kimyo sanoatidagi loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Turkiy davlatlar tashkilotining norasmiy sammitida ishtirok etish uchun amaliy tashrif bilan Ozarbayjonga bordi.