"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 7-iyul
2002-yil: O'zbekiston Prezidenti Oqtov shahrida Markaziy Osiyo davlatlari va Rossiya rahbarlarining norasmiy sammitida ishtirok etdi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti joylarda ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi, amalga oshirilayotgan bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari, yirik loyihalar bilan tanishish, xalq bilan muloqot qilish maqsadida Namangan viloyatiga tashrif buyurdi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti Yaponiyaning Kumamoto va Kagosima prefekturalarida ro'y bergan tabiiy ofat tufayli ko'plab insonlar qurbon bo'lgani munosabati bilan mamlakat Bosh vaziriga hamdardlik bildirdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida uzum yetishtirish, uni sanoat usulida qayta ishlashni rivojlantirish hamda hududlarda enoturizmni yo'lga qo'yish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti kimyo sanoatida erishilgan asosiy ko'rsatkichlar va rejalashtirilgan loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.