Iyul 08, 2025. 07:19 • 45 soniya
2003-yil: O'zbekiston Prezidenti Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkilotining amaldagi raisi, Niderlandiya tashqi ishlar vazirini qabul qildi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Namangan shahrining Uychi ko'chasini obodonlashtirish, infratuzilmasini takomillashtirish, rekonstruksiya qilish borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Yaponiyaning markaziy va janubi-g'arbiy hududlarida ro'y bergan suv toshqini oqibatida ko'plab insonlar halok bo'lgani va talafotlar yetgani munosabati bilan ushbu mamlakat Bosh vaziriga hamdardlik bildirdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti avtomobil sanoatini rivojlantirish masalalariga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazdi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti videoselektor yig'ilishi avvalida koronavirus infeksiyasiga qarshi kurash doirasida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ishlarga alohida to'xtalib o'tdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Butunxitoy xalq vakillari kengashi Doimiy qo'mitasi Raisi boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.