"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 9-may
1998-yil: O'zbekiston Prezidenti Olmaotada Iqtisodiy hamkorlik tashkilotiga a'zo mamlakatlar davlat va hukumat rahbarlarining beshinchi uchrashuvida ishtirok etdi.
2002-yil: Germaniya Kansleri rasmiy tashrif bilan O'zbekistonga keldi.
2011-yil: O'zbekiston Prezidenti Motamsaro ona haykali poyiga gulchambar qo'ydi, Ikkinchi jahon urushida jon fido qilgan minglab vatandoshlarimiz xotirasiga hurmat bajo keltirdi.
2020-yil: Davlatimiz rahbari Toshkent shahri Chilonzor tumanida barpo etilgan Ikkinchi perinatal markazni borib ko'rdi.
G'alaba bog'idagi amfiteatrda 9 may – Xotira va qadrlash kuniga bag'ishlangan bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Prezidenti Shon-sharaf muzeyidagi yangi ekspozitsiya bilan tanishdi.
2022-yil: Xotira va qadrlash kuni hamda Ikkinchi jahon urushidagi G'alabaning 77 yilligi munosabati bilan O'zbekiston Prezidenti nomiga xorijiy davlatlar rahbarlari va taniqli siyosiy arboblaridan, xalqaro tashkilotlar rahbarlaridan qutlovlar keldi.
O'zbekiston Prezidenti 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan G'alaba bog'iga tashrif buyurdi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti Moskvaga amaliy tashrifi doirasida Qirg'iziston Prezidenti bilan uchrashuv o'tkazdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Moskva shahriga amaliy tashrifi doirasida G'alabaning 79 yilligiga bag'ishlangan tantanali tadbirlarda ishtirok etdi.
- Rossiya, Belarus, Moldova, Armaniston, Ozarbayjon, Gruziya, Turkmaniston, Qirg'iziston, Tojikiston, Bosniya va Gersegovina, Shimoliy Makedoniya, Serbiya, Chernogoriya va Isroilda "G'alaba kuni";